“De taal horen via de animatoren is goed, maar ze zelf gebruiken is nog beter”

Thuis spreekt ze Frans, op school Nederlands en Engels heeft ze geleerd via muziek, series, in de klas … en op de taalkampen van Roeland. “De laatste drie jaar ging ik mee op het kamp Summer Vibes in Sutton Valence”, vertelt Eva Claerebout (17 jaar). “Ik amuseer me er zo goed dat ik nu animator wil worden.”
Eva: “Toen ik in 2023 stopte met de scouts, was ik op zoek naar een ander zomerkamp. Een vriendin vroeg me of ik met haar wou meegaan op een Engels taalkamp. Omdat ik van die taal hou, zei ik meteen ja. Ik heb er zo’n leuke tijd beleefd dat we ons nu elk jaar inschrijven voor hetzelfde kamp in Sutton.”
Hoe vind je het om op kamp altijd Engels te moeten praten?
“Ik vind dat een heel goede zaak. Als we onze eigen moedertaal nog zouden mogen spreken, dan heeft het kamp minder nut en leren we minder. De taal horen via de animatoren is goed, maar ze zelf gebruiken is nog beter. Proberen, fouten maken en daaruit leren is de beste manier om een taal onder de knie te krijgen.”
“Op het einde van het kamp merk ik dat mijn Engels verbeterd is, vooral mijn uitspraak, en dat ik zelfs in die taal begin te denken. Tijdens de workshops leer ik ook andere nuttige dingen. Bovendien vind ik het altijd leuk om nieuwe mensen te ontmoeten. And last but not least: ik heb nu meer zelfvertrouwen om Engels te spreken.”
Wat zijn jouw mooiste kampmomenten?
“Mijn beste herinneringen zijn het ontmoeten van nieuwe mensen, het sportmoment van de dag, waar ik mijn energie kwijt kan, de workshops die we aan het begin van het kamp kiezen en daarna elke dag doen, en de ‘tuckshops’: korte ontspanningsmomenten op het einde van de dag, met muziek en gezelschapsspelletjes.”
Waarom wil je nu zelf animator worden?
“Ik kan volgend jaar niet meer deelnemen aan de kampen in Sutton. Toch wil ik graag deel blijven uitmaken van die wereld. Animator worden lijkt me de beste oplossing.”
“Elke zomer op kamp zie ik de animatoren aan het werk en vraag ik me af hoe zij het kamp beleven. Ik merk hoe goed ze zich onderling amuseren, en daar wil ik met veel plezier ook deel van uitmaken.”
